گلگشت

بده ساقی می باقی که در جنت نخواهی یافت/کنار آب رکناباد و گلگشت مصلی را

گلگشت

بده ساقی می باقی که در جنت نخواهی یافت/کنار آب رکناباد و گلگشت مصلی را

گلگشت

instagram:mahdikave
telegram:@golgasht1

آخرین نظرات
  • ۱۸ مرداد ۹۴، ۰۰:۰۱ - کـــــــــوثـــــــــــر
    تو ایران *
  • ۲۸ شهریور ۹۳، ۱۰:۴۲ - شکر ستان
    :)
پیوندها

ملامت از دل سعدی فرونشوید عشق 2

دوشنبه, ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۱۰:۱۲ ب.ظ


در ادامه پست قبل ، برادر بزرگوار ، جناب نوریان زحمت کشیدند و دیالوگ را ادامه دادند. در پست اخیر ایشان ، مواردی را متوجه اینجانب کردند که لازم می دانم ، نه برای ایشان ، بلکه برای مخاطبان رسانه شخصی ایشان موضوع را کمی روشن تر کنم. از طرفی مانند پست قبل برخی ادعا ها را مطرح کرده اند ، که بنا به وظیفه ، نمیتوانم ساده از کنار آنها عبور کنم.

 

آنجا تقطیع تعریف دارد که مفهوم ناقص منتقل شود.حال آنکه گزینش آنچنانی در کار نبوده و تقریبا همه ی متن ایشان در پست جدید آورده شده .غرض از یادآوری جملات ایشان این بود تا مخاطب راه را گم نکند وگرنه حذف جملات ایشان از پست بنده به متن هیچ آسیبی نمی رساند. در بعضی از فراز ها بشدت احتمال این بود که مخاطب گمان کند مفاهیمی را پاسخ می دهم که وجود خارجی ندارد ، مثل فقدان ثبات اقتصادی در این سال ها ! فقدان وجاهت تحصیلی و دانشگاهی کابینه دولت یازدهم ! هم تراز دانستن تسخیر لانه جاسوسی و حمله به سفارت عربستان ! عملی نشدن هیچ یک از وعده های اقتصادی شیخ حسن روحانی ! و ...

حق بدهید؛ اگر این ها را که مسلما خلاف واقع هستند عین به عین ذکر نمیکردم ، مخاطبان فکر میکردند این ها ساخته ی ذهن اینجانب است.

-1خوب اینکه پیش پیش اینجانب را به شنیدن و نفهمیدن صدای مردم متهم می کنند باز از همان شهامتی سرچشمه میگیرد که جلو جلو از طرف مردم صحبت می کند.

کاشکی استدلال می کردند که دولت چطور دارد حق محرومین را میخورد. حداقل چند مصداق می آوردند تا گمان نبریم تحت تاثیر خبرگزاری های سریالیِ هم فکرشان اتهامی را مطرح می کنند تا صاحبش از روی زمین جمع اش کند.

-2در مورد برجام ، بنده عرض کردم همه ی نظام ، حتی سید بزرگواری که ایشان از او صحبت می کنید و دیگر رقبای شیخ حسن روحانی با استناد به اظهارات خود آقایان در مناظره ها از برجام این تعبیری را ندارند که ایشان پیشتاز بزرگواران کمر به تخریب آن بسته اند. با این اوصاف شاید باید دنبال کاندیدای هفتمی در انتخابات باشند تا او هم برجام را مثل ایشان مصداق بذل و بخشش های قاجاری بداند.

ذکر کردند که بابک زنجانی ها را دولت آقایان آیت الله هاشمی و شیخ محمد خاتمی پرورانده اند و دولت آقای احمدی نژاد به ناچار به آنها روی آورده و آن اتفاقات ناگوار افتاده. این ادعاهای ایشان را در حد شوخی هم نمی توانم بپذیرم و فقط فرافکنی ای است که می خواهد اتهامات اثبات شده را از دوش دولت رشک برانگیز و محبوبشان بردارد.

در ادامه بدون هیچ استدلالی ذکر کردند که حدود سه برابر دزدی این ها از فروش نابسامان نفت و دزدی از جیب محرومین فرهنگی کشور! در این دولت اتفاق افتاده. در ادامه هم بنده را به "هرزه گویی" متهم کرده اند ... حتما مخاطب خود باهوش تر از من و ایشان است.

 -3در مورد دانشگاه هم با به تجربه های شخصی شان ارجاع داده اند . نمی گویم این تجربه ها خلاف واقع است ، اما اینکه باز هم بدون هیچ استدلالی این اوضاع را به همان 4 سال ارجاع می دهند برای من باورپذیر نیست . حال آنکه تجربه های شخصی بنده خلاف حرف ایشان است. خود مخاطب بنا به تجربه های شخصی اش جواب این مسئله را به حق تشخیص خواهد داد.

خوب ایشان از موسسین دانشگاه آزاد را به اراذل تعبیر کرده اند ، چیزی که از تکرار آن هم شرم دارم. در ادامه هم مدعی شدند که این عزیزان جیب خود را با دانشگاه آزاد پر کرده اند. من صحبتی در این مورد ندارم ، ایشان می دانند و اوضاعشان در روز حساب.

-4خوب در این مورد باز هم مثل همان متن ابتدایی در اینستاگرام صحبت بنده را علی رقم تاکید و توضیح در پست قبلی متوجه نشده اند. شبکه های اجتماعی را ابزار سرگرمی نمیبینم که آزادی در آن ، صرف آزادی در آن باشد. آزادی در شبکه های اجتماعی و در معنای بزرگتر آزادی بیان ، مقدمه ای برای شفافیت در ساختارهای کشور است که این خود مقدمه ای برای از بین بردن انواع فساد هاست.

-5آنکه متن را تقطیع می کند آن نیست که قسمت هایی از متن را کامل ذکر می کند ، آنکه متن را تقطیع می کند آن است که هر جا را دوست داشت پاسخ می دهد و هر جا را به نفع خودش ندید نه می پذیرد و نه پاسخ می دهد. عینا از متن قبل تکرار می کنم ، امید اینکه با گوش بی غرض شنیده شود:

"شکایت حق قانونی هر شخص حقیقی و یا حقوقی است و در این مورد اگر کسی یا نهادی حقش را در حال تضییع ببیند و شکایت نکند دو معنی دارد ، یا قوه ی ناظره را به رسمیت نمیشناسد و یا از راه دیگری عامل را حذف میکند. خدا رو شکر این دولت هم قوه ی ناظره را به رسمیت میشناسد و هم غیر از شکایت قدرت قهریه ای هم  ندارد.

از گیر و ببند گفتند ، برای نمونه در این دولت فقط دو روزنامه توقیف شده اند و در دولتی که ایشان عملکردش را رشک برنگیز تعبیر کردند  46 نشریه؛  و کاش آن روز ها هم همین دغدغه را داشتند، همان روز ها که احزاب فله ای تعطیل می شدند."

-6من عادت ندارم از این "ادبیات قوی " ایشان استفاده کنم و اگر به دنبال تعبیر دیگری از ناکارآمدی بگردم به تعبیر " پدر سوختگی " نمیرسم... علی ای حال دیدیم و دیدند عملکرد وزرای دولت یازدهم را ، امثال دکتر قاضی زاده ی هاشمی ، دکتر ظریف ، دکتر طیب نیا و ... و مخاطب خیلی باهوش تر از امثال من و ایشان است.

7-فهم نتیجه ی انتخابات خبرگان را از فهم من خارج می دانند. الحمدلله که مخاطب خوب متوجه این قسم فرافکنی می شود. در ادامه هم از اینکه بنده آیت الله هاشمی را اکبرشاه و عالی جناب خطاب نکردم ، مرا تاریخ ندان خواندند... یا للعجب.

-8 در این مورد که ادعا کردند وزرای دولت یازدهم مدرکشان به درد نخور است و از حوزه های تخصصی شان سر در نمی آورند ، قضاوت را به مخاطب واگذار می کنم.

 خوب در این مورد که 80 درصد رساله ی دکتری رئیس جمهور بدون رفرنس بوده! هم قضاوت را به مخاطب واگذار می کنم . اگر ما فرض بگیریم که این طور بوده آیا دانشگاه گلاسکو آن را می پذیرفت ؟

کانال تلگرامی (!) را هم که بعنوان منبع موثقشان فرستادند دیدم ، تکرار همان حرف های بدون رفرنس خودشان بود.

-9درست میفرمایند! سفره مردم که ربطی به نرخ تورم و رشد اقتصادی و فروش نفت ندارد. مردم ما با اسکناس های مریخی ما یحتاجشان را تهیه می کنند.

-10 این نگاه که همه را ، غیر از شخص خودشان ، قادر به درک فداکاریهای سربازان مخلص اسلام در سرتاسر مرز ها نمیدانند ، الان دیگر ، زیاد جای تعجب ندارد. علی ای حال ذکر همین را کافی میبینم که صحبت بنده در مورد دهم ایشان اصلا با این فرمایشاتشان تناقض ندارد.

 

پ.ن1: اینکه در متن بارها نتیجه را به مخاطب واگذار کردم ، تنها بخاطر این بود که مواضع بنده و ایشان از سوء تفاهم گذشته و تفاوت ها کاملا آشکار است و مخاطب اگر همه چیز برایش واضح باشد ، راحت قادر به تصمیم گیری خواهد بود. از طرفی هم مخاطب متن جناب نوریان نبودند که نیاز به توضیح بیشتری باشد.

پ.ن2: فرمودن که قرار گرفتن اعضای کابینه آقای احمدی نژاد در کنار آقای رئیسی مایه اعتماد ملت به ایشان است. خوب این را هم به مخاطب واگذار می کنم .

پ.ن3: تصویر پست برگرفته از سایت حلقه هنر است، هنوز هم آرای ایشان در مباحث تخصصی شان برای من محترم است.


  • محمدمهدی کاوه جبلی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی